System instalacyjny do zasypywania tuneli do składowiska ONKALO

wpis w: Aktualności | 0

BMH Technology dostarcza system instalacyjny do zasypywania tuneli do składowiska ONKALO® firmy Posiva w Eurajoki w Finlandii.

System składa się z kontenera do transportu materiału, naziemnej stacji odbiorczej z kieszenią na śrubę, urządzenia do transportu materiału oraz maszyny instalacyjnej. BMH dostarcza główny sprzęt służący do odbioru i transportu elementów glinianych z poziomu gruntu do maszyny instalacyjnej.

„Współpraca z BMH była płynna i otwarta od fazy ofertowej. BMH przyjęło bardzo proaktywne i innowacyjne podejście jako dostawca, co było niezwykle ważne w tym pilotażowym projekcie, który opierał się tylko częściowo na zdefiniowanej koncepcji”, mówi Tero Hanhisalo, pierwszy kierownik projektu z Posiva.

Na naziemnej stacji odbiorczej materiał ziarnisty jest uwalniany z pojemnika przenoszącego do gniazda śrubowego, z którego jest przenoszony do urządzenia przenoszącego. Sprzęt do przenoszenia, zainstalowany na samojezdnym pojeździe (AGV) na kołach, przenosi mieszaninę granulek do tunelu osadzania i przekazuje ją do maszyny instalacyjnej, która instaluje materiał wewnątrz tunelu. W tym projekcie wymagania jakościowe klienta zarówno w zakresie konstrukcji stalowej, jak i zabezpieczenia antykorozyjnego były niezwykle precyzyjne. W zeszłym tygodniu zespół projektowy firmy Posiva odwiedził BMH Production, aby nadzorować fabryczny test odbiorczy (FAT) sprzętu. W kolejnej fazie system zostanie poddany testom odbiorczym (SAT).