BMH Energy jest liderem w dostarczaniu rozwiązań „pod klucz” z zakresu podawania paliw biomasowych dla elektrowni miejskich i przemysłowych. Proces przetwarzania odpadów przez urządzenie TYRANNOSAURUS® jest efektywnym sposobem uzyskiwania stałych paliw alternatywnych (SRF) – przy wyjątkowo szybkim okresie zwrotu inwestycji. Stałe paliwa alternatywne, poza swoją bardzo konkurencyjną ceną, mają jeszcze inne korzyści – ponieważ obniżają emisję CO2, są produktem łatwo zbywalnym i budzącym zaufanie.

 

Paliwa alternatywne w przemyśle cementowym i energetycznym

 

 Wysoka jakość stałych paliw alternatywnych przetwarzanych przez instalacje TYRANNOSAURUS® czyni z nich idealny zamiennik dla droższych paliw kopalnych, np. węgla, koksu torfowego, ropy, gazu ziemnego i innych. BMH dostarcza kompleksowe instalacje TYRANNOSAURUS® do produkcji i podawania stałych paliw alternatywnych do pieców cementowych. Typowa instalacja TYRANNOSAURUS składa się z następujących części: układów do przetwarzania odpadów i oczyszczania paliw, układów składowania i transportowania, oraz suszarni i przykotłowych układów podawczych.

Paliwo przygotowane w procesie TYRANNOSAURUS® jest odpowiednie zarówno dla podgrzewaczy jak i głównych palników pieców cementowych. BMH gwarantuje swoim klientom rozwiązania techniczne na na miarę ich oczekiwań. Oferujemy fachowe doradztwo na wszystkich poziomach, począwszy od procedury magazynowania odpadów a kończąc na sterowaniu procesem spalania. Wybierając BMH mają Państwo zapewnioną kompleksową obsługę, co oznacza, że terminy dostaw oraz zarządzanie projektowe nie będą już stanowiły problemu.

BMH oferuje również pneumatyczne i mechaniczne układy podawcze. Układy pneumatyczne zawierają dozujące leje samowyładowcze wyposażone w precyzyjne sterowanie wyładunkiem. Stałe paliwa alternatywne umieszcza się w dozowniku, a stamtąd jest podawane jest do układu pneumatycznego i dalej na palnik. Układy mechaniczne składają się z zasobników odbiorczych, silosów oraz monitoringu dozowania i przepływu. Układy te projektowane i wymiarowane są w taki sposób, aby piec mógł przyjąć szeroki zakres paliw zastępczych. Jako producent, BMH, dokłada wszelkich starań, aby zapewnić kontrolowany i nieprzerwany przepływ paliwa.